Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakki’ sadece bahsi geçen alisveris gerçeklestikten sonraki 7 is günü içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alimi için geçerlidir. 7 is gününü asan sürelerde iade kabul edilemez.


Siparis ettiginiz ürünü teslim aldiktan sonra herhangi bir problem sebebi ile iade etmek istediginizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler su sekildedir:


Siparisinizin size ulastigi günü takip eden 7 is günü içerisinde, iade talebinizi ve ürünle ilgili probleminizi web sitemizin “Müsteri Hizmetleri”bölümünden bilgi vermeli veya [email protected]  e-mail göndermelisiniz. Daha sonra tarafiniza gönderilecek yönlendirme maili dogrultusunda ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 is günü içerisinde dessakuyumculuk.com ’ye geri göndermenizi rica ederiz. 7 is gününü asan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz. Isteginiz bize ulastiginda yetkililer tarafindan degerlendiriliyor ve iadeniz onaylandiginda size bir onay e-mail’i gönderiliyor.


Iade edeceginiz ürünü eksiksiz orijinal faturasiyla, paketi hasar görmemis, kullanilmamis, kullanim hatasi sonucu zarar görmemis haliyle, siparis numarasi ve dessakuyumculuk.com’ un dogru adresini içerecek sekilde geri gönderdiginizden emin olmalisiniz. Eger ürünün faturasi kurumsal ise, iade islemi için kurumun düzenlemis oldugu, kargo payi dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyati + KDV’ seklinde kesilmis bir ‘IADE FATURASI’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturasi kurumlar adina düzenlenen siparis iadelerini ‘IADE FATURASI’ kesilmedigi takdirde tamamlayamadigimizi bilmelisiniz.


Ürünün kutusu, ambalaji, varsa standart aksesuarlari bize iade ettiginiz paketin içinde eksiksiz ve hasarsiz bir sekilde bulunmalidir.


Iadenizi onaylamadan önce ürünle ilgili incelemeyi ‘dessakuyumculuk.com - Iade Bölümü’ yapiyor.


Bu sartlar dahilinde yapacaginiz tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti size ait olacaktir. Ancak, iade etmek istediginiz ürünün kusurlu oldugu anlasildigi takdirde, iadeniz onaylanacak ve geri gönderim için ödediginiz kargo ücreti hesabiniza yatirilacaktir.


Iadeniz Onaylandiktan Sonra


Iade onayinizi takip eden 10 gün içerisinde ürün bedelinizin geri ödemesini yapiyoruz. Kredi karti ile yaptiginiz ödemelerde ürün bedeli, iade onayinizi takip eden 7 gün içerisinde bankaniza geri ödeniyor.


Kredi kartiniza yatirilan geri ödemenin banka hesabiniza yansimasi ortalama 15 gün sürebiliyor. Kredi kartiyla yapilan alisverislerde geri ödenen tutarin bankaya devrinden sonraki süreçte yasanabilecek olasi gelismeler tamamen banka islem süreci ile ilgili olup dessakuyumculuk.com’ nin sorumlulugunda degildir. Bu yüzden bu tür sorunlarda herhangi bir müdahalede bulunma hakkimiz yoktur.